+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary
- Rura koncentryczna 1000 mm
- Rura jednościenna 1000 mm
- Rura izolowana 1000 mm ocynkowana wentylacyjna
- Uszczelka do systemów powietrzno - spalinowych
- Obejma spinająca połączenia elementów izolowanych
- Obejma stabilizująca
- Rura polipropylenowa 1000mm jednościenna PP do kotła kondensacyjnego - system kominowy PEGASUS PP
- Rura izolowana 1000 mm - kominki na drewno
- Obejma spinająca rury izolowane
- Rura elastyczna MK Flex do kotłów kondensacyjnych- 1 mb
- Rura koncentryczna 500 mm
- Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Rura izolowana wykorzystywana do budowy samodzielnego komina instalowanego na zewnętrznej bądź wewnętrznej ścianie budynku. Długość 1000 mm
Długość efektywna rury wynosi: 940 mm.
W przypadku wentylacji, zastosowanie kominów ze stali szlachetnych nie jest najtańszym sposobem rozwiązania problemu, jednak odznacza się zdecydowanie większą odpornością, niż tradycyjne rozwiązania co w perspektywie czasu staje się korzystne.
Parametry techniczne:
materiał: stal szlachetna
izolacja wykonana z wełny mineralnej o grubości 30 mm,
przeznaczenie: wentylacja,
bezpieczeństwo: certyfikat CE, TÜV Nord, ISO EN 9001, ISO EN 14001
gwarancja: 20 lat,
Produkt spawany jest metodą TIG - Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Często spotyka się (głównie w USA) oznaczenie GTAW (Gas Tungsten Arc Welding). Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Jeżeli jednak stosowany jest materiał dodatkowy, jest on wprowadzany do jeziorka w sposób ręczny, a nie za pomocą uchwytu spawalniczego tak jak w metodzie MIG/MAG. Dlatego w spawaniu TIG, uchwyt spawalniczy posiada zupełnie inną konstrukcję niż uchwyt stosowany w metodzie MIG/MAG. Spoiwo zwykle jest dostępne w postaci drutu (pręta) o długości 1m i odpowiednio dobranej średnicy.
Produkt polecany jest do budowy zewnętrznego komina wentylacyjnego. Kominy wentylacyjne stosowane są wszędzie tam gdzie konstrukcja budynku nie pozwala na dostęp murowanego szachtu kominowego wyposażonego w wentylację. Dzięki zewnętrznym samodzielnym kominom możliwe jest doprowadzenie wentylacji wszędzie tam gdzie jest to wymagane w świetle obecnych przepisów.
Najczęstsze miejsca w których stosuje się proponowane rozwiązanie:
- łazienkach,
- kuchniach,
- toaletach,
- kotłowniach
- w pomieszczeniach, które oddzielonej są więcej niż dwojgiem drzwi od najbliższego pomieszczenia wyposażonego w wentylację,
- w pomieszczeniach bez okien.
- lokale gastronomiczne (wyciągi z kuchni)
- malarnie
- hale produkcyjne
- sklepy
Proste schematy najczęściej stosowanych rozwiązań:
Lokal gastronomiczny wyposażony w zewnętrzny komin izolowany.
Rozwiązania tego typu często znajdują zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym jako doprowadzenie wentylacji do kuchni czy łazienki.
Na schemacie komin wentylacyjny stojący na ziemi. Rozwiązania tego typu często stosowane są w celu doprowadzenia wentylacji do nisko położonej kotłowni.
Należy zwrócić uwagę na to, iż systemy wentylacyjne wykonane ze stali szlachetnych są droższe od popularnych produktów przeznaczonych do tego celu, jednak ich trwałość na korozję jest wielokrotnie co w dłuższej perspektywie przekłada się na korzyść.
Przewód wentylacyjny powinien wznosić się ponad dach. Minimalna powierzchnia przekroju powinna wynosić 0,016 m².