KONTAKT

biuro@einstel.pl

+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)

Dane do przelewu:
42 1750 0012 0000 0000 2297 9035
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary

 

KOSZTY TRANSPORTU

 

  

do 31 kg - 25 zł 
ponad 31 kg - 49 zł
Przy wysyłce dużych zestawów kominowych
na paletach ceny ustalane są indywidualnie.

Odwiedź profil Einstel na facebook-u

 

Neutralizator kondensatu do kotła gazowego lub olejowego dużej mocy oraz układów kogeneracyjnych - dostępne rozwiązanie
Neutralizator kondensatu do kotła gazowego lub olejowego dużej mocy - dostępne rozwiązanie

W przypadku nowoczesnych urządzeń grzewczych często zachodzi konieczność neutralizacji kwaśnego kondensatu, który jest szkodliwy dla środowiska. Neutralizacja powinna odbywać się do poziomu około 6,5 ph. Następnie kondensat może być odprowadzony do instalacji ściekowej. W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania dedykowane zarówno do zastosowań domowych jak i przemysłowych instalacji dużej mocy. 

czytaj całość »
Komin stalowy do pieca na pellet Lidia Compact MINI
Komin stalowy do pieca na pellet Lidia Compact MINI

Bardzo ważnym elementem instalacji grzewczej opartej o kocioł pelletowy Lidia Compact MINI jest odpowiednio skonfigurowany i zainstalowany system kominowy. Oto najważniejsze wytyczne dla poprawnej instalacji systemu kominowego do kotła na pellet Lidia. 

czytaj całość »
Komin MK Żary - gdzie kupić i w jakiej cenie?
Komin MK Żary - gdzie kupić i w jakiej cenie?

Firma MK Żary to największy producent kominów stalowych w Polsce będący częścią grupy Sphering, w skład której wchodzą następujące fabryki rozmieszczone w kilku krajach: Apros (Włochy), Eurotip (Belgia), Joncoux i Lorflex (Francja), MK (Polska), SFL (Wielka Brytania) i EKA (Niemcy). Klient może kupić elementy kominowe standardowe okrągłe, owalne, prostokątne oraz elementy niestandardowe, takie jak różnego rodzaju redukcje, przejścia kominowe, niestandardowej długości rury, kolana oraz trójniki o nietypowym kącie, zaślepki, podstawy, daszki, nasady oraz zakończenia na komin. Istnieje możliwość produkcji elementów okrągłych o średnicach od 60mm do ponad 1000mm. 

czytaj całość »
Kominek wentylacyjny do dachówki betonowej oraz ceramicznej - jak zrobić wentylację przez dach?
Kominek wentylacyjny do dachówki betonowej oraz ceramicznej - jak zrobić wentylację przez dach?

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań pozwalających na skuteczną wentylację. Obok tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej występują również różnego typu rozwiązania mechaniczne takie jak, wentylacja wspomagana wentylatorami, rekuperacja, różnego rodzaju centralne wentylacyjne. Często ze względów konstrukcyjnych wymagane jest wyrzucanie zużytego powietrza ponad dach co powoduje kilka komplikacji - uszczelnienie dachu, zabezpieczenie wylotu przed opadami oraz innymi zanieczyszczeniami oraz ładny wygląd wpasowujący się w architekturę budynku. Zachowanie wszystkich tych cech może ograniczać wydajność takiego wylotu, a to stawia przed producentami wyzwanie. Do rozwiązania tego problemu proponujemy zastosowanie izolowanych kominów wentylacyjnych VILPE FLOW wraz z dedykowanym przejściem dachowym. 

czytaj całość »
Wywietrznik dachowy do kanalizacji - jakie rozwiązanie wybrać?
Wywietrznik dachowy do kanalizacji - jakie rozwiązanie wybrać?

Poprawna wentylacja systemu kanalizacyjnego jest bardzo ważnym aspektem, o którym zawsze należy pamiętać podczas projektowania nowej instalacji, a często jest zaniedbywana w starszym budownictwie. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest wyprowadzenie wentylacji ponad dach, jednak należy w tym przypadku pamiętać o szczelnym i wydajnym zakończeniu przewodu wentylacyjnego. W artykule przedstawimy skuteczne i łatwe w instalacji rozwiązanie. 

czytaj całość »
Wentylator do foodtrucka
Wentylator do foodtrucka

Wentylacja w foodtrucku jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa i higieny. W małych, ograniczonych przestrzeniach jakimi są foodtrucki, łatwo może dojść do nagromadzenia się oparów, dymu i innych zanieczyszczeń, co może prowadzić do niedoboru tlenu, a nawet do poważnych problemów zdrowotnych, ponadto problemem może być także nieprzyjemny zapach. Dlatego też, wentylacja jest kluczowym elementem w każdym foodtrucku.

czytaj całość »
W jaki sposób działają nasze kominy wentylacyjne?
W jaki sposób działają nasze kominy wentylacyjne?

Nowoczesne systemy wymiany powietrza kojarzone są z zaawansowaną technologią, trudnością w obsłudze lub skomplikowanym procesem pracy. W wielu przypadkach tego typu skojarzenia są nietrafione. Dobrym tego przykładem są nasze kominy wentylacyjne. W jaki sposób działają? Ich atutem jest prostota, która przekłada się na wysoką wydajność oraz długą żywotność.

czytaj całość »
Komin stalowy, czy komin ceramiczny? Jaki rodzaj systemu wybrać?
"Komin stalowy, czy komin ceramiczny? Jaki rodzaj systemu wybrać?"

Wybór odpowiedniego systemu odprowadzającego do pieca bądź kominka, nie polega tylko na określeniu wymiarów poszczególnych elementów. Szczególną wagę należy zwrócić na materiał, z którego został wykonany system odprowadzający spaliny. Musi on być odporny na wysokie temperatury, wilgoć i uszkodzenia. Powinien on także zapewniać maksymalną drożność. Do najczęściej kupowanych systemów należy komin stalowy lub ceramiczny. Który z nich wybrać? Który sprawdzi się lepiej i będzie inwestycją na długie lata? W tym materiale odpowiemy na te pytania.

czytaj całość »
Komin do nowoczesnego kotła 5 klasy
Komin do nowoczesnego kotła 5 klasy

W ostatnich latach, w kontekście systemów grzewczych do budynków mieszkalnych, bardzo dużo mówi się o ekologii, a konkretnie – walce ze smogiem. Jest to niezwykle ważny temat. Emitowane do atmosfery substancje pochodzące z domowych pieców grzewczych są bowiem bardzo szkodliwe. Przede wszystkim dla ludzi, ale także dla stanu środowiska naturalnego oraz klimatu. Wymagane jest więc korzystanie z ekologicznych urządzeń grzewczych, np. takich jak nowoczesne kotły 5 klasy z odpowiednim kominem, które są doskonałym narzędziem w walce ze smogiem. Czym się charakteryzują? Jak wpływają na walkę ze smogiem?

czytaj całość »
Komin do pieca na pellet
Komin do pieca na pellet

Pellet jest paliwem, które w ostatnich latach zyskało dużą popularność zarówno jako źródło ciepła w domach, jak i w przemyśle, gdzie udział biomasy w tym pelletu stale rośnie. Uznawane jest za odnawialne źródło energii, którego ogólny bilans produkcji CO2 jest zerowy, pomimo spalania go w naszych piecach. Dzieje się tak, ponieważ drzewo podczas wzrostu pochłania tyle samo dwutlenku węgla, co powstaje w procesie spalania go w nowoczesnych kotłach na pellet. Ważną kwestią w tym przypadku jest dobór wysokiej klasy sprawnego kotła, a co za tym idzie odpowiedniego systemu kominowego. 

czytaj całość »
Kominy stalowe do kominków gazowych
Kominy stalowe do kominków gazowych

Wiele osób decyduje się na nowoczesne systemy grzewcze, które mają nie tylko walory funkcjonalne, ale również estetyczne. W związku z tym we współczesnym budownictwie coraz częściej spotyka się kominki gazowe. Mimo, że rozwiązanie to jest obecne na rynku już jakiś czas, to wiele osób wciąż miewa problem z wyborem odpowiedniego systemu odprowadzającego spaliny. Dobrym rozwiązaniem mogą być kominy stalowe. Dlaczego? Jakie mają zalety? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym materiale, więc zapraszamy do dalszej lektury.

czytaj całość »
Zewnętrzne izolowane kominy malowane na dowolny kolor
Zewnętrzne izolowane kominy malowane na dowolny kolor

W dobie kryzysu i pojawiających się problemów z dostępnością paliw oraz wysoką ceną, ponownie wzrosło zainteresowanie tradycyjnymi piecykami i kominkami opalanymi drewnem. Są one doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego systemu grzewczego, lub po prostu stanowią awaryjne i niezależne od zasilania elektrycznego źródło ciepła. Srebrne widoczne z daleka kominy nie zawsze  pasują wizualnie do budynku i tu z pomocą przychodzą izolowane kominy malowane, których kolor można dobrać idealnie do ściany lub dachu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą malowanych kominów. 

 

czytaj całość »
Wentylator dachowy - konstrukcja i sposoby montażu na dachu

Zastosowanie wentylatora dachowego jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy zapewnić cichą pracę wentylacji wyciągowej. Źródło hałasu, czyli wentylator znajduje się na dachu. Wentylator należy ściśle dobrać do wymagań. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań. 

czytaj całość »
Wentylator - jaki wybrać?
Wentylator - jaki wybrać?

Wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne /okienne. Zapraszamy do zapoznania się z opisem. Zestawienie najbardziej popularnych wentylatorów występujących w domowych oraz przemysłowych instalacjach wentylacyjnych. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl