Z powodu dużej ilość zamówień dostawa może opóźnić się od 1 do 3 dni. Za utrudnienia przepraszamy.

Kontakt

biuro@einstel.pl

 

+48 696 181 474

+48 606 709 997

9:00-17:00

(pn. - pt.)

 

Dane do przelewu:

42 1750 0012 0000 0000 2297 9035 

FHU INSTEL 

 ul. Okrzei 55

 68-200 Żary

 

Koszty transportu

 

do 5 kg - 13 zł (+3 zł pobranie)

do 10 kg - 17 zł (+3 zł pobranie)

do 31 kg - 19 zł (+3 zł pobranie)

 

do 31 kg - 25 zł (+4 zł pobranie)

ponad 31 kg - 45 zł (+4 pobranie)

Przy wysyłce dużych zestawów kominowych

na paletach ceny ustalane są indywidualnie. 

 

Zamówienia powyżej 4000 zł

płacąc przelewem

DOSTAWA GRATIS!

 

 

Odwiedź profil Einstel na facebook-u

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaloguj się

Chmura tagów

Artykuły

Obecne przepisy nakładają ograniczenia na inwestorów w kwestii prowadzenia kominów do kotłów kondensacyjnych. Głównym problemem jest odprowadzanie spalin z kotła o mocy większej niż 21 kW, zainstalowanego w budynku wielorodzinnym w dodatku z barakiem odpowiedniego szachtu kominowego. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie komina izolowanego przytwierdzonego do zewnętrznej ściany budynku i wyprowadzonego ponad dach. W artykule opisujemy sposób montażu takiego systemu. 

czytaj całość »

Instalacja komina izolowanego na zewnętrznej ścianie budynku

czytaj całość »

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu nowego systemu stożkowego MKD Power przeznaczonego do agregatów prądotwórczych. System może pracować w trybie suchym oraz mokrym w nadciśnieniu.

czytaj całość »

czytaj całość »

czytaj całość »

czytaj całość »

czytaj całość »

Dobór wysokości komina zgodnie z normą PN-89/B-10425. 

czytaj całość »

czytaj całość »

 

Na rynku występuje wiele gatunków stali szlachetnych. W artykule zostały przedstawione najczęściej wykorzystywane do budowy systemów kominowych. 

czytaj całość »

 

W artykule zawarte zostały ogólne zasady, jakimi należy kierować się przy doborze średnicy wkładu kominowego. 

czytaj całość »

Jaki typ komina się zdecydować? Jaki materiał? Jaka średnica będzie właściwa dla naszego urządzenia? Przed takimi pytaniami stoi większość osób, które zdecydowały się na instalację nowego systemu grzewczego lub postanowiły, dodać uroku mieszkaniu, instalując kominek. Komin jest kluczowym elementem w instalacji C.O. ponieważ bez niego nie będzie możliwe działanie całego systemu. Często konstrukcja budynku, przepisy prawa lub najzwyklejszy szereg różnych sytuacji powoduje, że nie możemy sobie pozwolić na możliwe prosty i tani sposób odprowadzenia spalin.

czytaj całość »

W artykule zawarte są podstawowe informacje o tlenku węgla oraz o sposobie zabezpieczenia się przed nim. 

Tlenek węgla nazywany jest czadem. Jest to bezbarwny, bezzapachowy oraz bezsmakowy gaz, który łatwo miesza się z powietrzem. Dostaje się do organizmu poprzez układ oddechowy, nasepnie do krwioobiegu gdzie więże się z hemoglibiną znacznie szybciej niż teln. Powoduje niedotlenienie organizmu przejwiające się bólem głowy oraz wymiotami w większym stężeniu, często doprowadza do szybkiego zgonu.

czytaj całość »

Co nieco o wentylacji

Kanały wentylacyjne mają za zadanie odprowadzić "zużyte" powietrze z budynku. Wentylacje 
stosuje się w budynkach mieszkalny jedno i wielorodzinnych, zakładach pracy, miejscach 
użyteczności publicznej, restauracjach, barach czy przemyśle. Określone zostały szczegółowe normy dotyczące systemów wentylacji jednak, często nie są przestrzegane. Dodatkowym problemem jest konstrukcja starszych budynków, która utrudnia zainstalowanie wentylacji zgodnej z panującym obecnie prawem.

czytaj całość »

Komin do kotła kondensacyjnego. Krótki przewodnik po systemach kominowych przeznaczonych do pracy z kotłami gazowymi kondensacyjnymi.  

System koncentryczny przeznaczony jest do pracy z kotłem, z zamkniętą komorą spalania. Obecnie najpopularniejszą konstrukcją są kotły kondensacyjne. Kotły tego typu charakteryzują się niską temperaturą spalin (około 50°C) oraz sporą ilością wytwarzanego kondensatu.

Konstrukcja komina przeznaczonego do kotła kondensacyjnego pozwala na jednoczesny wyrzut spalin i zasysanie powietrza do spalania w kotle. Spaliny wyrzucane są rurą wewnętrzną zaś powietrze wędruje pomiędzy rurą spalinową a płaszczem. Elementy łączą się na tzw "zakładkę" czyli na zasadzie połączeń kielichowych wyposażonych w uszczelkę silikonową odporną na działanie kondensatu oraz temperatury do 200°C. System znajduje zastosowanie jako komin pionowy wychodzący bezpośrednio z kotła, następnie przez stropy i dach.

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl