Obejma SBT krokwiowa regulowana Ø120/180 - DO SAUNY (PIEC NA DREWNO)
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.

Kod produktu: 3307
GLS / UPS / DPD / Schenker
Zapytaj o produkt

Administratorem danych osobowych jest FHU INSTEL Zdzisław Pihulak . Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
Obejma krokwiowa pozwalająca na stabilizację rury izolowanej przechodzącej przez dach. Obejma instalowana jest bezpośrednio pod przejściem dachowym i pozwala na płynne dostosowanie pochylenia. Przeznaczona jest to rur izolowanych 120/180.
|
Instalacja komina do sauny:
Komin do sauny jest najczęściej instalowany bezpośrednio na piecu (piec ma czopuch skierowany w górę). Pierwszym elementem jest rura jednościenna, którą nakładamy na króciec lub stosujemy redukcję jeżeli jego średnia jest znacznie mniejsza niż średnica rury. Kolejnym elementem jest redukcja przejściowa z systemu jednościennego na system izolowany. Następnie na redukcję nasadzamy rurę izolowaną o długości 1m lub większość ilość odcinków jeżeli jest taka konieczność. Każde połączenie rur izolowanych spinamy obejmą usztywniającą. Na rurze instalujemy daszek ochronny i tak samo na połączenie nakładamy obejmę spinającą. Przejście przez dach możemy wykonać na kilka sposobów:
- Przejście dachowe nierdzewne sztywne z kołnierzem przeciwdeszczowym - bardzo trwałe mechanicznie, przeznaczone do poszyć o kształcie płaskim, takim jak papa, gont bitumiczny. Kąt przejścia należy dobrać w zależności od skosu dachu i występuje w zakresach 0-5 stopni, 5-20 stopni, 20-35 stopni, 35-50 stopni.
- Przejście elastyczne w całości wykonane z gumy EPDM - dedykowane do blachodachówki o kształcie falistym. W komplecie z przejściem znajduje się silikon oraz śruby do przytwierdzenia przejścia. Nad przejściem zalecamy zastosowanie kołnierza przeciwdeszczowego, który zapewni dodatkową ochronę przed deszczem.
- Przejście elastyczne aluminiowe + EPDM - przejście wyposażone w elastyczny aluminiowy kołnierz. Można je stosować do gontów bitumicznych, papy, dachówki tradycyjnej. W tym przypadku również zalecamy zastosowanie kołnierza przeciwdeszczowego.
Otwór w dachu leży wykonać nieco większy niż zewnętrzna średnica rury, zalecamy minimum 30-50mm z każdej strony. Szczelinę należy wypełnić wełną izolacyjną niepalną.
Wejście rury w sufit należy zamaskować rozetą maskującą.
Do ustabilizowania rury można dodatkowo zastosować obejmą krokwiową SBT, montażową do ściany lub uniwersalną obejmę SBK do instalacji na dowolnych wspornikach.
Schemat:
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.