KONTAKT

biuro@einstel.pl

+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)

Dane do przelewu:
42 1750 0012 0000 0000 2297 9035
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary

 

KOSZTY TRANSPORTU

 

  

do 31 kg - 25 zł 
ponad 31 kg - 49 zł
Przy wysyłce dużych zestawów kominowych
na paletach ceny ustalane są indywidualnie.

Odwiedź profil Einstel na facebook-u

 

Przerwa urlopowa
Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że w dniach od 12.08.2024 do 16.08.2024 nasza firma będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej. Zamówienia złożone w sklepie internetowym w tym okresie będą realizowane od 19.08.2024 zgodnie z kolejnością.

Wszelkie pytania prosimy kierować na nasz adres email: biuro@einstel.pl. Odpowiemy po powrocie tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zewnętrzne izolowane kominy malowane na dowolny kolor

Zewnętrzne izolowane kominy malowane na dowolny kolor

W dobrze kryzysu i pojawiających się problemów z dostępnością paliw oraz wysoką ceną, ponownie wzrosło zainteresowanie tradycyjnymi piecykami i kominkami opalanymi drewnem. Są one  doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego systemu grzewczego, lub po prostu stanowią awaryjne niezależne od zasilania elektrycznego źródło ciepła. Ostatnimi czasy popularność zyskują projekty domów bez kominów. Najprostszym wyjściem z tej sytuacji jest instalacja zewnętrznego, lub wewnętrznego stalowego systemu kominowego, który nie wymaga pozwoleń oraz nie powoduje dużej ingerencji w konstrukcję budynku. Nowoczesne budownictwo odznacza się również dbałością o estetykę i dobór kolorów elewacji, czy dachu. Srebrne widoczne z daleka kominy nie zawsze  pasują wizualnie do budynku i tu z pomocą przychodzą izolowane kominy malowane, który kolor można dobrać idealnie do ściany lub dachu. Często wybieranym rozwiązaniem jest czarny komin instalowany wewnątrz, bezpośrednio nad piecykiem. Montaż dowolnego stalowego systemu kominowego jest łatwy i przyjemny, odbywa się przeciętnie w czasie od 1 do 3 dni.

W jaki sposób malowany jest komin? 

Kominy stalowe dwuścienne malowane są proszkowo, to znaczy pokrywane są termoutwardzalną powłoką na bazie polimerów, w której skład wchodzą mieszaniny żywic, utwardzaczy, pigmentów oraz innych dodatków pozwalających na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Każdy element po malowaniu natryskowym trafia do pieca, gdzie jest rozgrzewany, aż do stopienia farby i dzięki temu uzyskuje się jednolity film polimeru. Powłoka cechuje się bardzo dużą trwałością mechaniczną oraz odpornością na czynniki atmosferyczne. Możliwość stosowania dodatków pozwala na uzyskanie dowolnej barwy odpowiadającej palecie RAL oraz daje możliwość uzyskania różnego typu powierzchni - połysk, mat, struktura. Malowaniu podlegają trójniki, rury, wyczystki, zakończenia, podstawy, kolana oraz akcesoria kominowe, takie jak obejmy, wsporniki i przejścia dachowe.

 

 

 

Jakie są najpopularniejsze kolory kominów?

Najpopularniejsze kolory kominów wybierane obecnie to czarny mat RAL 9005 oraz antracyt mat RAL 7016. Zdarzają się również wykonania białe w odcieniu RAL 9003, ceglaste RAL 8004 lub pomarańczowe RAL 2004. Komin może być także pomalowany na kilka barw, jest to najczęściej zestaw dwukolorowy, który poniżej dachu dostosowany jest do elewacji a powyżej dachu odpowiadający barwie dachówki.

 

(zdjęcie MK Żary)

 

 

Czy oprócz kominów malowanych są jeszcze inne rodzaje powierzchni zewnętrznej? 

Tak, kominy oprócz malowania proszkowego mogą mieć również powierzchnię srebrną, matową, szlifowaną (inaczej zwana szczotkowaną), a nawet miedzianą! Pierwsze trzy warianty zawsze wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na czynniki atmosferyczne. Wykonanie miedziane po czasie pokrywa się charakterystyczną zielonkawą patyną i jest to pożądane, ponieważ system ten dedykowany jest do architektury zabytkowej. Największą popularnością w dalszym ciągu cieszy się rozwiązanie srebrne o wysokim połysku, kolejne są wersje malowane, następnie matowe lub szlifowane.

 

(zdjęcie MK Żary)

 

(zdjęcie MK Żary)

 

Czy komin malowany można zastosować wewnątrz budynku? 

Tak, kominy izolowane mogą być stosowane wewnątrz budynku. Najczęściej można spotkać je jako komin pionowy zainstalowany bezpośrednio nad piecykiem. Komin taki połączony jest bezpośrednio z czopuchem w urządzeniu grzewczym za pomocą specjalnej redukcji przyłączeniowej. Kolejno prowadzony jest przez sufit i ponad dach. Komin tego typu może być przytwierdzony bezpośrednio do ściany z tyłu lub jako wolnostojąca konstrukcja, którą należy przytwierdzić obejmami powyżej sufitu (np. na poddaszu). Elementami, w które powinien być wyposażony komin są obejmy montażowe, wyczystka, rozeta maskująca wejście w sufit, przejście dachowe oraz dedykowana nasada w formie daszka, daszka z siatką lub nasada obrotowa, którą warto stosować w przypadku problemów z ciągiem kominowym. Często można również spotkać rozwiązanie, w którym bezpośrednio z piecyka wyprowadzona jest rura jednościenna przyłączeniowa (dymowa czarna), następnie pod sufitem następuje przejście za pomocą redukcji na system izolowany, który przechodzi przez poddasze i dach. Komin o takim przebiegu najczęściej malowany jest na czarno aż do wejścia w sufit, następnie przechodzi na wykonanie srebrne niemalowane lub malowane na taki sam kolor jak dachówka. 

 

 

W jaki sposób mogę zamówić komin malowany? 

Komin malowany można zamówić korzystając z naszego sklepu internetowego. Komin dostarczane są na terenie całego kraju oraz na terenie UE. Przygotowane są do samodzielnego montażu, który nie wymaga pozwoleń. Do wyboru mamy podstawowe wykonania: srebrne, szlifowane, malowane na kolor czarny lub antracytowy. Chcąc zamówić system kominowy w innym kolorze lub uzyskać indywidualną wycenę prosimy o kontakt bezpośredni: biuro@einstel.pl lub telefoniczne: +48 696 181 474 / +48 606 709 997.

Kominy malowane zawsze wykonywane są na zamówienie. Przeciętny czas realizacji wynosi od 10 do 14 dni roboczych. 

Istnieje możliwość zamówienia usługi montażu na terenie powiatu żarskiego oraz żagańskiego woj. lubuskie.

 

Samodzielny montaż kominów malowanych

Wszystkie kominy dostępne w naszej ofercie można w łatwy sposób zainstalować we własnym zakresie. Wymagane są odpowiednie narzędzia, podstawowa wiedza techniczna oraz możliwość instalacji na wysokości. Często wymagane będzie rusztowanie, drabina lub wysięgnik (zwyżka). 

Prace rozpoczynamy od pomiarów wysokości, grubości ściany, odległości urządzenia grzewczego wewnątrz budynku. Ważne jest również usytuowanie zakończenia komina względem otaczających przeszkód. Jeżeli zakończenie komina będzie znajdowało się w odległości do 1m od kalenicy, wtedy zakończenie może znajdować się 0,6m ponad kalenicą. W przypadku odległości od 1m do 1,5 może wystawać 0,3m ponad kalenice. W odległości 1,5m do 3m wysokości mogą być takie same. Wylot komin możne znajdować się poniżej kalenicy, jeżeli odległość wynosi minimalnie 3m. Poziome odcinki łączące urządzenie grzewcze z kominem powinny być jak najkrótsze. 

 

Pierwszą czynnością będzie wykonanie otworu w ścianie. Jeżeli ściana jest wykonana z cegły i nie ma wewnątrz łatwopalnych elementów, połączenie pomiędzy kominem zewnętrznym, a jednościennymi rurami dymnymi może znajdować się w ścianie. Jeżeli ściana jest wykonana z drewna, zalecamy przejście rurą izolowaną przez całą grubość ściany oraz zaizolowane rury, które będzie stanowiło dodatkowe zabezpieczenie. Zabezpieczenie mogą stanowić również specjalne niepalne bloczki ochronne lub tuleja izolacyjna. Szczeliny w ścianie należy zamaskować rozetami.

 

 

Do połączenia rury izolowanej z rurą czarną jednościenną służy dedykowane zakończenie izolacji. Jego konstrukcja pozwala na połączenie rury dymowej zarówno zwężoną stroną, jak i nominalną. 

 

 

Instalacja trójnika oraz podstawy. Komin należy osadzić na wspornikach ściennych przytwierdzonych bezpośrednio do ściany. Dobierając długość wsporników należy uwzględnić grubość izolacji jeżeli występuje. Mocowania wsporników najlepiej jest wykonać za pomocą śrub z kołkami rozporowymi lub szpilek instalowanych na kotwę chemiczną. Popularnym rozwiązanie jest podstawa z wyczystką od dołu. Zamknięcie podstawy wyposażone jest w odskraplacz. 

 

 

 

 

Kolejno instalujemy rury proste. W większości przypadków stosowane są rury o długości 1000mm, przy czym należy zwrócić uwagę na wysokość muf łączących, która wynosi 70mm. Po złożeniu należy przyjmować, że długość rury to 930mm. Każde łączenie należy spiąć obejmą usztywniającą. Do utrzymywania pionu zaleca się stosowanie poziomicy tradycyjnej lub laserowej. 

 


 

 

Mocowanie do ściany odbywa się za pomocą obejm regulowanych. Tak samo, jak w przypadku wsporników należy dobrać długość obejm z uwzględnieniem grubości izolacji na ścianie. Jeżeli mamy wystający okap dachu lub rynnę to również musimy ją uwzględnić. 

 

 

 

 

Na zakończenie komina stosujemy ustnik, czy zwężony element wypełniony wewnątrz izolacją. Innymi rodzajami zakończeń są daszki. Do wyboru mamy daszek zwykły oraz daszek z siatką ochronną. W przypadku stwierdzenia problemów z ciągiem kominowym można zastosować specjalną nasadę obrotową. 

 

 

 

Czy jest możliwość malowania innych rodzajów systemów kominowych? 

Tak, w naszej ofercie występuję również inne systemy kominowe, które można pomalować na dowolny kolor, należą do nich: 

1. System koncentryczny MKPSI, który dedykowany jest do pracy z gazowymi oraz olejowymi kotłami gazowymi. System składa się z współosiowych dwuściennych elementów łączących kielichowo. Systemy tego typu instalowane są wewnątrz budynku z przejściem przez dach lub jako wylot boczny przez ścianę. W tym systemie bardzo popularne jest malowanie czerpni powietrza, rury, oraz przejścia dachowego, czyli elementów widocznych ponad dachem. Pozostała część komina znajdująca się wewnętrza jest niemalowana lub malowana na biało RAL 9003. Popularnymi kolorami zakończeń w tego typu rozwiązaniu jest czarny mat RAL 9005, antracytowy mat RAL 7016 lub czerwony RAL 3009. 

2. System koncentryczny Gasfire. Jest to system współosiowy dwuścienny przeznaczony do kominków gazowych. Często wybierane jest malowanie RAL 9005, RAL 7016 lub ceglasty 8004. 

3. System izolowany do wentylacji grawitacyjnej. Jako komin wentylacyjny często stosowany jest komin MKD Standard wykonany w całości ze stali szlachetnej. Komin ten doskonale sprawdza się jako wentylacyjny grawitacyjny, ale również i do wentylacji mechanicznej lub jako wentylacja w przemyśle. Dzięki zastosowaniu stali szlachetnej może pracować bezawaryjnie całe dziesięciolecia. Możliwość malowania pozwala dostosować go do potrzeb najbardziej wymagających klientów. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl