+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary
- Rura koncentryczna 1000 mm
- Rura jednościenna 1000 mm
- Rura izolowana 1000 mm ocynkowana wentylacyjna
- Uszczelka do systemów powietrzno - spalinowych
- Obejma spinająca połączenia elementów izolowanych
- Obejma stabilizująca
- Rura polipropylenowa 1000mm jednościenna PP do kotła kondensacyjnego - system kominowy PEGASUS PP
- Rura izolowana 1000 mm - kominki na drewno
- Obejma spinająca rury izolowane
- Rura elastyczna MK Flex do kotłów kondensacyjnych- 1 mb
- Rura koncentryczna 500 mm
- Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Wentylator dachowy z wywietrzakiem WZD - wentylacja naturalna + mechaniczna
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Wywietrzak dachowy połączony z wentylatorem dachowym. Doskonałe rozwiązanie w miejscach wymagających stałej wentylacji naturalnej z okresowym zapotrzebowaniem na wydajniejszą wentylację mechaniczną. Jest to kompletne urządzenie instalowane na dachu. Możliwość zastosowania regulacji obrotów. Zasilanie 230V lub 400V.
Czas wykonania wentylatorów z serii WZD wynosi 30 dni
Zastosowanie
Wywietrzaki zintegrowane to połączenie wentylacji mechanicznej z wentylacją grawitacyjną (naturalną). Wewnątrz wywietrznika właściwego jest zamontowany centralnie wentylator, który przy pomocy kanału zakończonego kołnierzem montażowym może być dołączony do sieci odciągów wentylacji mechanicznej, do okapu odciągu miejscowego itp. Konstrukcja pozwala przy jednym otworze w dachu zapewnić wentylację grawitacyjną podczas postoju wentylatora. Jak również zintensyfikować ją przy jego pracy.
Możliwe miejsca zastosowań to pomieszczenia z dużymi zyskami ciepła i wilgoci, pomieszczenia, w których powinna być zachowana ciągła wentylacja naturalna natomiast jedynie okresowo w przypadku potrzeby włączana wentylacja mechaniczna (np. pomieszczenia z występującym okresowo zanieczyszczeniem, magazyny podczas pracy wózków widłowych spalinowych, zajezdnie autobusowe itp.).
Silnik wentylatora znajduje się w oddzielnej komorze. Stopień ochrony IP55, przystosowanym do pracy ciągłej oraz do regulacji obrotów. Silniki 1-fazowe - regulacja napięciowa, silniki 3-fazowe - regulacja przemiennikiem częstotliwości. Dopuszczalna temperatura czynnika przetłaczanego od -25°C do +60°C. Dopuszczalna temperatura otoczenia do +40°C. Inne zakresy temperatur dostępne na zamówienie
Konstrukcja
Obudowa wentylatora jest wykonana z blachy stalowej malowanej proszkowo. Silnik znajduje się w oddzielnej komorze, nie ma styczności z przepływającym czynnikiem. Silniki jedno- lub trójfaziwe o stopniu ochrony IP 55 przystosowany do regulacji obrotów.
Sposoby podłączenia do sieci:
Zasilanie bezpośrednio z sieci 230V. W tym przypadku stosujemy wentylator jednofazowy. W tym układzie nie ma możliwości regulowania obrotów.
Zasilanie bezpośrednio z sieci 400V. W tym przypadku stosujemy wentylator trójfazowy. W tym układzie nie ma możliwości regulowania obrotów. Należy bezwzględnie zastosować wyłącznik WS w celu ochrony silnika przy zaniku jednej z faz.
Zasilanie z sieci 230V. W tym przypadku stosujemy wentylator jednofazowy. W tym układzie mamy możliwość regulowania obrotów za pomocą pięciostopniowego regulatora transformatorowego ARW. Moc regulatora musi być większa lub równa mocy wentylatora. Jest to najprostszy i najtańszy sposób regulacji obrotów.
Zasilanie z sieci 230V. W tym przypadku stosujemy wentylator trójfazowy. W tym układzie można uzyskać duży zakres regulacji dzięki zastosowaniu falownika. Należy wybrać wentylator trójfazowy i połączyć go z falownikiem przewodem trójfazowym. Falownik w tym układzie zasilany jest z sieci jednofazowej 230V. Falownik można zainstalować w szafie montażowej i dokupić do niego ręczny regulator obrotów o wysokim stopniu ochrony IP, regulator instalowany jest w pomieszczeniu użytkowym np. warsztat, kuchnia itp.
Zasilanie z sieci 400V. W tym przypadku stosujemy wentylator trójfazowy. W tym układzie można uzyskać duży zakres regulacji dzięki zastosowaniu falownika. Należy wybrać wentylator trójfazowy i połączyć go z falownikiem przewodem trójfazowym. Falownik w tym układzie zasilany jest z sieci trójfazowej 400V. Falownik można zainstalować w szafie montażowej i dokupić do niego ręczny regulator obrotów o wysokim stopniu ochrony IP, regulator instalowany jest w pomieszczeniu użytkowym np. warsztat, kuchnia itp.
Do zabezpieczenia elektrycznego proponujemy atestowany wyłącznik serwisowy WS. Wyłącznik zabezpieczy wentylator przed uszkodzeniem oraz daje możliwość odłączenia go od sieci podczas prac serwisowych. Wyłącznik WS musi być dostosowany do wentylatora. Istnieje możliwość zakupu wentylatora w komplecie z wyłącznikiem (należy zaznaczyć przy zakupie)