+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)
Dane do przelewu:
42 1750 0012 0000 0000 2297 9035
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary
- Rura koncentryczna 1000 mm
- Rura jednościenna 1000 mm
- Rura izolowana 1000 mm ocynkowana wentylacyjna
- Uszczelka do systemów powietrzno - spalinowych
- Obejma spinająca połączenia elementów izolowanych
- Obejma stabilizująca
- Rura polipropylenowa 1000mm jednościenna PP do kotła kondensacyjnego - system kominowy PEGASUS PP
- Rura izolowana 1000 mm - kominki na drewno
- Obejma spinająca rury izolowane
- Rura elastyczna MK Flex do kotłów kondensacyjnych- 1 mb
- Rura koncentryczna 500 mm
- Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Przyłącze kominowe do kotła kondensacyjnego - długość 580 mm
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Przyłącze koncentryczne do szachtu. Pozwala na połączenie kotła kondensacyjnego z szachtem kominowym, dalej z wkładem jednościennym bądź koncentrycznym wpuszczonym do szachtu. W komplecie znajduje się adapter przyłączeniowy dobierany w zależności od modelu kotła (w tym calu przy składaniu zamówienia lub w uwagach do zamówienia należy wskazać model kotła). Zestaw występuje również w wersji z króćcami pomiarowymi.
Skład pakietu:
1. | Adapter przyłączeniowy | 1 szt. |
2. | Kolano 93° | 1 szt. |
3. | Rura prosta 500 mm | 1 szt. |
4. | Rozeta ścienna osłaniająca | 1 szt. |
Wymiary:
Właściwości:
- rdzeń wykonany ze stali kwasoodpornej 1.4521,
- płaszcz wykonany ze stali nierdzewnej 1.4301,
- połączenia kielichowe wyposażone w uszczelkę,
- maksymalna temperatura pracy 200°C,
- system przeznaczony do pracy w nadciśnieniu,
- certyfikat CE, TÜV Nord, ISO EN 9001 , ISO EN 14001,
Część producentów kotłów wymaga od serwisantów dokonania pomiaru analizy spalin za pomocą sondy wpuszczanej do przewodu kominowego. Jeżeli posiadasz kocioł, w którym ta czynność jest wymagana wybierz zestaw z króćcami pomiarowymi. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z nami.
Pakiet wyposażony jest w adapter przyłączeniowy do kotła, który jest niezbędny w celu zapewnienia bezpiecznego połączenia z kotłem. Sam adapter jest oddzielnym elementem dzięki czemu dobierany jest indywidualnie do modelu kotła. W ofercie znajduje się wiele modeli adapterów pasujących do większości kotłów dostępnych na rynku.
Do kompletu dołączona jest rozeta ozdobna w kolorze białym. Rozeta powala na osłonięcie miejsca, w którym przewód koncentryczny łączny się z szachtem kominowym.
Wszystkie elementy wyposażone są w wymaganą uszczelkę silikonową na rdzeniu spalinowym. Uszczelki są zgodne z normą DIN EN 14 241-1:2005-10 według klasyfikacji EN 14 341-1 T 200 W2 K2. Maksymalna temperatura pracy wynosi 200°C. Dopuszczone do stosowania z gazem, olejem oraz kondensatem. Nie są odporne na promieniowanie UV.
Pakiet w szachcie należy połączyć z wkładem spalinowym jednościennym, koncentrycznym lub izolowanym w przypadku gdy komin musi znajdować się na zewnętrznej ścianie budynku.
Uproszczona instrukcja montażu:
1. Przy kotle instalujemy adapter. W zależności od modelu urządzenia adapter łączony jest za pomocą przykręcanej flanszy lub na wcisk.
2. W adapterze instalujemy kolano z powyższego zestawu. Kolano występuje w wersji z i bez króćców pomiarowych (w przypadku niektórych producentów króćce nie są wymagane, zaś w innych przypadkach króćce zainstalowane są przy kotle w tym celu należy zapoznać się z instrukcją kotła. W przypadku wątpliwości służymy poradą przy doborze elementów)
3. Kolano kierujemy w stronę szachtu. W większości przypadków stosuje się dodatkowy odcinek rury koncentrycznej w zależności od tego czy otwór szachtu znajduje się bezpośrednio nad kotłem, czy na ścianie bocznej. Czasami kocioł przesunięty jest względem otworu i w tym celu należy zastosować dodatkowe kolana dostępne w naszym sklepie.
4. Przyłącze koncentryczne łączymy z kolanem w szachcie. Następną czynnością jest wpuszczenie wkładu (najczęściej wpuszczany jest od góry za pomocą linki).
5. Wkład łączymy z kolanem. W przypadku instalacji w kominie dymowym należy zastosować wkład koncentryczny, dwuścienny zapobiegający uszkodzeniu kotła sadzą, która może zostać zassana razem w powietrzem, w innym przypadku stosujemy wkład jednościenny.
6. Ostatnią czynnością jest instalacja zakończenia kominowego. Warto pamiętać aby rura wkładu wystawała ponad krawędź komina około 20 cm tak, aby możliwa była instalacja płyty kominowej. Płyta posiada śruby stabilizujące oraz specjalny kołnierz zabezpieczający przez opadami. Jeżeli zainstalowaliśmy wkład koncentryczny dodatkowo na szczycie rury montujemy czerpnię powietrza z daszkiem.
W przypadku wątpliwości służymy pomocą.
tel. +48 696 181 474