+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary
- Rura koncentryczna 1000 mm
- Rura jednościenna 1000 mm
- Rura izolowana 1000 mm ocynkowana wentylacyjna
- Uszczelka do systemów powietrzno - spalinowych
- Obejma spinająca połączenia elementów izolowanych
- Obejma stabilizująca
- Rura polipropylenowa 1000mm jednościenna PP do kotła kondensacyjnego - system kominowy PEGASUS PP
- Rura izolowana 1000 mm - kominki na drewno
- Obejma spinająca rury izolowane
- Rura elastyczna MK Flex do kotłów kondensacyjnych- 1 mb
- Rura koncentryczna 500 mm
- Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Kocioł na pellet Lidia Compact Mini - 10 kW najmniejszy kocioł na rynku
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
LIDIA COMPACT MINI 10 - to najmniejszy na rynku kocioł pelletowy z płaszczem wodnym i możliwością podłączenia do instalacji C.O.
Jego wysokość to jedynie 96cm, szerokość to 48cm, dzięki temu zmieści się w każdej kotłowni. Moc 10 kW pozwala na stosowanie w niewielkich domach. Maksymalna kubatura grzewcza dla kotła Lidia 10 to około 260 m³, ale dzięki dużemu zakresowi modulacji z powodzeniem sprawdzi się również w niewielkich mieszkaniach o kubaturze 150m³ (około 60m²). Dużą zaletą jest prostota konstrukcji, pełna hydraulika. Pomimo tak małych rozmiarów kocioł mieści w swoim wnętrzu naczynie przeponowe, pompę obiegową oraz wbudowany zasobnik na pellet o pojemności 25 kg z możliwością dokupienia nadstawki.
Kocioł posiada certyfikat ECODESIGN i daje możliwość skorzystania z programu Czyste Powietrze. Więcej informacji dotyczących dofinansowania znajdą Państwo na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.
Kocioł jest dostosowany do użycia pelletu wykonanego z drewna, o średnicy 6 mm i wilgotności 10-12 %, bez chemikaliów użytych w procesie produkcji. Ponadto, używany pellet powinien odpowiadać normie DIN-PLUS lub Ö-Norm M 7135. Zalecamy stosowanie pelletu A1.
Urządzenie znajduje się na liście ZUM, identyfikator KB-900101.
Lidia Compact Mini to linia najmniejszych kotłów na pellet o mocach 10kW/15kW/25kW. Kocioł jest najmniejszą konstrukcją tego typu na rynku, zmieści się w każdej kotłowni. Urządzenie nie jest tradycyjnym kotłem z palnikiem na pellet. Kocioł od początku zaprojektowany jest do spalania pelletu. Wyposażony jest w wszystkie układy wymagane do możliwie szybkiego połączenia z instalacją centralnego ogrzewania. Wewnątrz kotła znajduje się już zasobnik na pellet, podajnik, komora spalania, naczynie przeponowe, pompa obiegowa, elektronika sterująca pracą kotła, szereg wymaganych zabezpieczeń, system szybkiego ręcznego czyszczenia komory spalania, a to wszytko w niezwykle małej obudowie. Naszym klientom podoba się również minimalistyczny i niezwykle estetyczny wygląd. Sterownik kotła jest bardzo prosty w obsłudze. Z tyłu można podłączyć zawór przełączający do zasilania zasobnika ciepłej wody użytkowej, dodatkową pompę obiegową, czujnik temperatury zasobnika, termostat pokojowy do wygodnego sterowania temperaturą w domu. Dzięki temu, że kocioł jest przeznaczony włącznie do spalania pelletu jest on już wstępnie skonfigurowany do pracy, wymaga jedynie drobnych korekt w celu dostosowania pod konkretną instalację.
Pojemność zasobnika na pellet w wersji 10 kW to 25 kg, stosując dodatkową nadstawkę można uzyskać pojemność 80 kg. Dzięki instalacji na górnej obudowie kotła całe urządzenie zajmuje bardzo bardzo mało miejsca w kotłowni. Dla użytkowników wymagających dłuższej autonomii pracy polecamy wersję Lidia z zasobnikiem bocznym.
Kompaktowy kocioł Lidia Mini jest urządzeniem w pełni automatycznym oznacza to, że sam się rozpali oraz wygasi. Jego automatyka pozwala na stałą kontrolę temperatury. Pozwala na ogrzewanie domu w połączeniu z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym, wyposażone jest w przyłącze elektryczne pozwalające na sterowania zaworem przełączającym dla ciepłej wody użytkowej. Kocioł może funkcjonować w instalacji tradycyjnej lub z systemem solarnym. Lidia Mini posiada łatwy w obsłudze system czyszczenia. Czyszczenie turbulatorów w wymienniku ciepła odbywa się w prosty sposób (bez konieczności rozbierania obudowy kotła, jak ma to czasami miejsce w tanich kotłach).
Kocioł ze sterownikiem TPS II jest w stanie sterować trzema obiegami grzewczymi:
– pierwszy obieg CWU, sterowanie zaworem przełączeniowym lub pompą ładująca,
– drugi obieg CO, sterowanie pompą i termostatem otoczenia,
– trzeci obieg CO, sterowanie zaworem mieszającym, pompą i termostatem pokojowym,
– współpraca z czujnikiem pogodowym (kocioł steruje zaworem mieszającym w oparciu o krzywe grzewcze),
– współpraca z zaworem cztero-drogowym.
Kocioł jest zgodny z europejską dyrektywą ErP, która zapewnia wysoką oszczędność energii elektrycznej oraz zużycia pelletu.
Kocioł zgodny jest z normą ECODESIGN - spełnia najwyższe wymagania europejskie dotyczące ochrony środowiska. Znajduje się na liście ZUM i podlega dofinansowaniom
Szczegółowe dane techniczne:
- Klasyfikacja energetyczna: A+
- Klasa produktu: wg EN303-55
- Moc nominalna ogólna: 10,7 kW
- Moc nominalna na wodę: 10,0 kW
- Moc minimalna na wodę: 3,0 kW
- Sprawność przy mocy max: 92,4 %
- Sprawność przy mocy min: 90,3 %
- Pojemność zasobnika na pellet: 32 l (ok 25 kg)
- Zużycie pelletu przy mocy min: 0,7 kg/h
- Zużycie pelletu przy mocy max: 2,2 kg/h
- Rodzaj pelletu: drzewny, nieprzetworzony chemicznie
- Średnica pelletu: 6mm
- Kubatura grzewcza: 260 m³
- Wylot spalin: Ø 100 mm (w komplecie znajduje się redukcja na Ø 80 mm)
- Waga: 120 kg
- Dolot powietrza: Ø 50 mm
- Temperatura spalin: 99 ºC
- Gwarancja: 2 lata
- Identyfikator na liście ZUM: KB-900101
Wymiary Lidia mini 10:
A – 480 mm
B – 725 mm
C – 960 mm
D – 640 mm
E – 285 mm
F -140 mm
Wymagana przestrzeń serwisowa (wymiary w mm):
Najważniejsze zalety kotła Lidia Mini 10kW:
- łatwe czyszczenie wymiennika wewnątrz kotła
- funkcja czyszczenia rusztu (przedmuch rusztu)
- automatyczne sterowanie i możliwość programowania
- niezwykle małe wymiary
- manometr oraz sonda NTC
- bardzo dobrze izolowany wełną
- fabrycznie zainstalowane: manometr, naczynie przeponowe, pompa, zawór
- bezpieczeństwa
- elektroniczna pompa o niskim poborze energii
- ochrona przed cofnięciem płomienia
- sterowanie zaworem do obsługi wody użytkowej
Komin:
Kocioł można podłączyć do istniejącego komina murowanego pod warunkiem, że komin jest w dobrym stanie technicznych, jednak zaleca się zastosowanie kwasoodpornego wkładu kominowego, izolowanego komina stalowego lub ceramicznego. Dobrej jakości komin pozwoli na długą i bezawaryjną pracę całego systemu. Należ również pamiętać o okresowym czyszczeniu przewodu kominowego. Ważną kwestią jest odpowiednie połączenie kotła z kominem. Takie połączenie powinno umożliwić łatwy dostęp do otworów rewizyjnych. Poniżej przedstawiamy schemat poglądowy prawidłowego połączenia:
W naszej ofercie znajdą Państwo również wysokiej jakości systemy kominowe do odprowadzania spalin z kotłów na pellet.
Akcesoria dodatkowe: