+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary
- Rura koncentryczna 1000 mm
- Rura jednościenna 1000 mm
- Rura izolowana 1000 mm ocynkowana wentylacyjna
- Uszczelka do systemów powietrzno - spalinowych
- Obejma spinająca połączenia elementów izolowanych
- Obejma stabilizująca
- Rura polipropylenowa 1000mm jednościenna PP do kotła kondensacyjnego - system kominowy PEGASUS PP
- Rura izolowana 1000 mm - kominki na drewno
- Obejma spinająca rury izolowane
- Rura elastyczna MK Flex do kotłów kondensacyjnych- 1 mb
- Rura koncentryczna 500 mm
- Rura izolowana 1000mm nierdzewna wentylacyjna
Dekiel zamykający izolowany, żaroodporny
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Dekiel kominowy izolowany, żaroodporny z odskraplaczem. Dekiel przeznaczony jest do zamykania trójnika w dolnej części komina izolowanego tworząc w ten sposób wyczystkę. Dekiel posiada ujście skroplin i opadów. Dekiel należy stosować łącznie z obejmą spinającą.
Właściwości systemu:
- rdzeń: stal kwasoodporna gatunku 1.4404 o grubości 0,8 mm, 1,0 mm.
- płaszcz: stal nierdzewna gatunku 1.4301/1.4509 o grubości 0,5 mm - 0,6 mm
- izolacja: wełna mineralna o grubości 30 mm
- zastosowanie: samodzielny zewnętrzny komin do pieców na paliwa stałe,
- rodzaje paliwa: drewno, gaz, olej, węgiel, drewno, pellet, ekogoroszek,
- odporność na korozję: V3,
- maksymalna temperatura pracy: 600°C,
- łącznie elementów: kielich i zyka z możliwością spięcia obejmą,
- system odporny jest na pożar sadzy (badane przy 1000°C przez 30 min)
- gwarancja: 5 lat dla węgla i ekogroszku, 20 lat dla gazu, oleju, drewna,
- bezpieczeństwo: certyfikat CE, TÜV Nord, ISO EN 9001, ISO EN 14001.
Informacje o systemie izolowanym żaroodpornym:
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do urządzeń opalanych paliwami stałymi. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu, w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Grubość izolacji w systemie izolowanym żaroodpornym wynosi 3 cm i wykonana jest z wysokotemperaturowej maty ceramicznej (zastosowanie tego typu maty ma szczególne znaczenie przy pożarze sadzy), grubość ścianek rdzenia to 0,8 mm lub 1,0 mm. Standardowo komin składa się z podstawy, z odskraplaczem, wyczystki zamykanej deklem z klamrą, trójnika, rur oraz zakończenia ustnikowego. Komin można postawić na betonowym fundamencie, na wspornikach trójkątnych lub innych wspornikach dostępnych w naszej ofercie. Komin przytwierdzany jest do ściany obejmami montażowymi o różnych zakresach. Zakres regulacji obejm powinien być dopasowany do długości wsporników. Zalecane odległości pomiędzy obejmami zawierają się w przedziale od 2 m do 3 m. Każde połączenie elementów można spiąć obejmą usztywniającą. Użycie obejm jest bezwzględnie wymagane w przypadku wyprowadzania komina ponad dach. Należy pamiętać, że komin może wznosić się na maksymalną wysokość 3 m ponad ostatnie mocowanie do ściany. Przejście przez ścianę budynku należy wykonać z rury izolowanej. Szczelinę pomiędzy rurą a ścianą można zamaskować rozetą ścienną. Wewnątrz budynku system izolowany łączy się bezpośrednio z urządzeniem grzewczym lub z system rur jednościennych ze stali szlachetnej lub stali czarnej. W miejscu "przejścia" na system rur jednościennych proponujemy zastosowanie zakończenia izolacji lub redukcji przejściowej.
Jeżeli długość komina wynosi więcej niż 12 metrów, proponujemy zastosowanie w połowie długości dodatkowej podpory pośredniej przelotowej instalowanej na wspornikach. Konstrukcja systemu pozwala również na montaż wewnątrz budynków.
1. Zakończenie ustnikowe.
2. Obejma spinająca, szczególnie zalecana w przypadku połączeń elementów znajdujących się ponad ostatnim mocowaniem do ściany.
3. Obejm ścienna regulowana.
4. Rura izolowana występuje w standardowych długościach 250 mm, 500 mm, 1000 mm, oraz dowolna długość jako element niestandardowy. Maksymalna długość jednego odcinka to 1000 mm.
5. Trójnik 90°. W tym miejscu można również zastosować trójnik 45°. Odejście trójnika skierowane jest w tym przypadku w dół, zmniejszając opór przepływu spalin.
6. Wyczystka, element można pominąć, stosując trójnik z wyczystką lub trójnik zaślepiony deklem od dołu, dekiel pełni w tym przypadku rolę wyczystki.
7. Podstawa komina (płyta kotwowa) wyposażona w odprowadzenie skroplin. Płytę można zainstalować na fundamencie lub na wspornikach dostępnych w naszej ofercie.
8. Maskująca rozeta ścienna.
9. Rura izolowana przechodząca przez ścianę. Rurę można połączyć bezpośrednio z urządzeniem lub z systemem rur jednościennych. Do połączenia można wykorzystać redukcję przejściową.
System kominowy polecany jest również do instalacji wewnątrz budynku.
System kominowy żaroodporny dostępny w naszej ofercie posiada izolację wykonaną z wysokotemperaturowej maty ceramicznej. Materiał ten posiada lepsze właściwości izolujące niż wełna mineralna, dodatkowo charakteryzuje się większą wytrzymałością co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku pożaru sadzy. System jest szczególnie polecany do instalacji w domach drewnianych.
Nasze produkty spawane są metodą TIG - Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Często spotyka się (głównie w USA) oznaczenie GTAW (Gas Tungsten Arc Welding). Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Jeżeli jednak stosowany jest materiał dodatkowy, jest on wprowadzany do jeziorka w sposób ręczny, a nie za pomocą uchwytu spawalniczego tak jak w metodzie MIG/MAG. Dlatego w spawaniu TIG, uchwyt spawalniczy posiada zupełnie inną konstrukcję niż uchwyt stosowany w metodzie MIG/MAG. Spoiwo zwykle jest dostępne w postaci drutu (pręta) o długości 1m i odpowiednio dobranej średnicy.
Maksymalna temperatura pracy - Klasa temperaturowa – oznacza nominalną temperaturę pracy systemu. Najniższa jest klasa T080 i przy tym systemie nominalna temperatura pracy komina nie powinna przekraczać 80°C. Oznacza to także, że podczas badań wytrzymał on działanie temperatury o wartości 100°C. Najwyższa nominalna temperatura pracy komina wynosi 600°C (badanie było przeprowadzane przy temperaturze 700°C).
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
+48 696 181 474
+48 606 709 997