KONTAKT

biuro@einstel.pl

+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)

Dane do przelewu:
42 1750 0012 0000 0000 2297 9035
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary

 

KOSZTY TRANSPORTU

 

  

do 31 kg - 25 zł 
ponad 31 kg - 49 zł
Przy wysyłce dużych zestawów kominowych
na paletach ceny ustalane są indywidualnie.

Odwiedź profil Einstel na facebook-u

 

Jak powstaje czad oraz jak się przed nim zabezpieczyć

Jak powstaje czad oraz jak się przed nim zabezpieczyć

Czujnik czadu jest urządzeniem sygnalizującym zbyt wysokie stężenie gazu zwanego tlenkiem węgla (CO). W poniższym artykule zawarte są podstawowe informacje na temet tego gazu oraz sposobu zabezpieczenia się przed niebezpieczeństwem jakie niesie.

Tlenek węgla nazywany jest czadem. Jest to bezbarwny, bezzapachowy oraz bezsmakowy gaz, który łatwo miesza się z powietrzem. Dostaje się do organizmu poprzez układ oddechowy, nasepnie do krwioobiegu gdzie więże się z hemoglibiną znacznie szybciej niż teln. Powoduje niedotlenienie organizmu przejwiające się bólem głowy oraz wymiotami w większym stężeniu, często doprowadza do szybkiego zgonu.

Tlenek węgla powastaje w przypadku gdzy zakłócony zostaje dopływ świeżego powietrza do paleniska lub gdy dochodzi do nieszczelności w systemie kominowym. Może powstawać w urządzeniach gazowych (szczegółnie niebezpiecze są stare podgrzewacze gazowe), olejowych, opalancyh drewnem lub węglem oraz w kuchenkach gazowych.

Aby zabezpiczyć się przed niebezpieczeństwem należy wykonać coroczny przegląd instalacji grzewczej, kominowej oraz wentylacyjnej. Warto wyposażyć się w detektor tlenku węgla sygnalizujący zbyt wysokie stężenie tego niezbezpieczengo gazu.

 

 

Czujnik czadu i zasada działania.

Czujnik czadu pozwala na ciągłe monitorowanie stężenia gazu. Urządzenie wypozażone jest w sensor elektrochemiczny oraz bardziej żywotny półprzewodnikowy. Zasilany może być z baterii, akumulatora lub z sieci 230V. W momecie przekroczenia bezpiecznego stężenia urządzenie zasygnalizuje o tym poprzez głośny przerywany ton lub za pomocą diody. Bardziej zaawansowane wyposażone są również w wyświetlacz podający aktualne stężenie. Na rynku dostepne są również zintegrowane systemy alarmowe informujące nas SMS'em gdzy nikogo nie ma w domu lub uruchamiające systemy wentylacyjne.


Instalacja czujnika.

Montaż jest prosty i można wykonać go samodzielnie korzystając z dołączonej instrukcji obsługi. Najczęściej instaluje się go na ścianie, na wysokości wzroku dorosłego człowieka czyli około 170-180 cm od połogi i conajmniej 30 cm. Należy umieścić go w pobliżu potencjalnego źródła emisji tlenku węgla w odległości maksymalnie 6 m. Gdy są to urządzenia takie jak kuchenka gazowa nie bliżej niż 1 m. Nalezy unikać miejsc, w których rych powietrza może spowodować przekłania odczytów czyli korytaż oraz pobliże kratek wentylacyjnych. Urządzenie powinno być zainstalowane na każdej kondygnacji. Miejscem szczególnie wskazanym jest pobliże sypialni.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl