KONTAKT

biuro@einstel.pl

+48 696 181 474
+48 606 709 997
9:00-16:00 (pn. - pt.)

 

Dane do przelewu:
42 1750 0012 0000 0000 2297 9035
FHU INSTEL
ul. Okrzei 55
68-200 Żary

 

KOSZTY TRANSPORTU

do 5 kg - 17 zł (+3 zł pobranie)
do 10 kg - 19 zł (+3 zł pobranie)
do 20 kg - 22 zł (+3 zł pobranie)

 

do 31 kg - 19 zł (+30 zł pobranie)
ponad 31 kg - 49 zł (+30 pobranie)
Przy wysyłce dużych zestawów kominowych
na paletach ceny ustalane są indywidualnie.

Odwiedź profil Einstel na facebook-u

Produkty dnia
Komin izolowany żaroodporny 5 m - wyczystka boczna
Komin izolowany żaroodporny 5 m - wyczystka boczna
4 208,88 zł 3 421,85 zł
Termokominek z płaszczem wodnym Ferroli BRETA PELET 18 kW
Termokominek z płaszczem wodnym Ferroli BRETA PELET 18 kW
10 990,00 zł 6 790,00 zł 8 934,96 zł 5 520,33 zł
szt.
Wentylator dachowy PFD 2000 m3/h 250W + FALOWNIK - PEŁNY ZESTAW FI 160
Wentylator dachowy PFD 2000 m3/h 250W + FALOWNIK - PEŁNY ZESTAW FI 160
2 241,06 zł 2 199,00 zł 1 822,00 zł 1 787,80 zł
szt.

Systemy kominowe MK Żary

Systemy kominowe MK Żary

MK Żary istnieje na rynku o 1993 roku. Początkowo sprzedaż skierowana była na rynek niemiecki. Od początku istnienia firma musiała sprostać wysokim wymaganiom tamtejszego rynku. Kolejno w miarę zapotrzebowania wyroby MK Żary dostarczane były również do innych krajów. Obecnie systemy kominowe tego producenta możemy spotkać w całej Europie. Głównym kierunkiem rozwoju jest stawianie na jakość przy jednoczesnej dbałości o środowisko. 

W 2012 roku MK dołączyło do Joncoux Group, największej grupy producentów systemów kominowych w Europie. Pozwoliło to na duże unowocześnienie produkcji korzystając z najnowszej technologi. Grupa Joncoux zrzesza 6 spółek:

Produkcja:

  • MK i MK Deutschland (Polska i Niemcy)
  • Eurotip (Beneluks)
  • Isotip-Joncoux (Francja)
  • Apros (Włochy)

Dystrybucja:

  • Lorflex (Francja i Beneluks)
  • DTN (Francja)

MK Żary w chwili obecnej jest największym producentem systemów kominowych w Polsce. Na wyposażeniu znajduje się 350 maszyn dzięki, którym możliwe jest szybkie produkowanie dużej ilości skomplikowanych kształtów. Zakład prowadzi również dział usług (cięcie laserem, gięcie, cięcie wodą). Dzięki najnowszej obecnie dostępnej technologi produkcja elementów jest bardzo precyzyjna co oznacza, bardzo wysoką powtarzalność elementów. Elementy zawsze wykonane są w taki sam sposób, a połączenia pomiędzy elementami są precyzyjne i szczelne. Wybierając produkty MK można mieć również pewność co do zastosowanych materiałów. Każdy system kominowy wykonany jest zawsze z deklarowanej oraz wysokiej jakości blachy. Niestety na dzisiejszym rynku nie jest to sprawą oczywistą. Ciągły wzrost cen surowców oraz kosztów produkcji wymusza na wielu małych producentach cięcie kosztów, to z kolei powoduje, że klient końcowy otrzymuje produkt wykonany z innego materiału niż jest to deklarowane przez producenta. Najwięksi europejscy producenci z dużym doświadczeniem w branży, tacy jak MK Żary nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ w dłuższej perspektywie skutkuje to znacznymi stratami związanymi z reklamacjami oraz utratą pozycji na rynkach europejskich. 

W 2018 roku, firma przeniosła się do nowej siedziby na ulicy Kominowej w Żarach. Nowy zakład to przede wszystkim większa hala magazynowa oraz produkcyjna. 

W 2018 roku została również wydłużona gwarancja do 25 lat na niektóre systemy kominowe. 

 

MK Komin Żary

 

Poniżej przedstawiamy opisy najbardziej popularnych systemów kominowych MK: 

 

SYSTEM JEDNOŚCIENNY MKS STANDARD i MKS PREMIUM i MKSZI 

MKS Standard jest wkładką jenościenną przeznaczoną do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem, olej lub drewnem. Elementy systemy wykonane są ze stali kwasoodpornej o oznaczeniu 1.4521 i grubości ścianki 0,5 mm. System przeznaczony jest do pracy w podciśnieniu. MKS Standard jest wariantem ekonomicznym. Gwarancja wynosi 25 lat dla gazu i oleju oraz 5 lat dla drewna. Systemu nie należy stosować do innych paliw stałych takich jak węgiel, ekogorszek czy pelet. 

MKS Premium jest systemem elementów jednościenny przeznaczony do gazu, oleju, drewna oraz peletu. Elementy systemu służą do zabezpieczania istniejących szachtów kominowych przed degradującym działaniem kwasów. Wykonany jest ze stali o oznaczeniu 1.4404 i grubości 0,6 mm. Dzięki zastosowaniu materiału najwyższej jakości system uzyskuje gwarancję 25 lat dla gazu, oleju, drewna i drewnopochodnych. 

MKSZI Premium tak samo, jak poprzednie systemy jest jednościenna wkładką kominową pracującą w podciśnieniu. Jego głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie spalin z pieców i kotłów opalanych węglem, ekogroszkiem, peletem oraz drewnem. System wykonany jest z takiej samej blachy jak system MKD Premium ale jego ścianka wynosi 0,8 lub 1,0 mm w zależności od życzenia klienta. Dzięki zastosowanemu stali kwasoodpornej 1.4404 system jest najlepszym rozwiązaniem do urządzeń gdzie maksymalna temperatura spalin sięga 600 st.C. Ponadto system przechodzi badanie na pożar sadzy i dzięki temu, potocznie nazywany jest systemem żaroodpornym. 

 

SYSTEM JEDNOŚCIENNY MKKSI Z USZCZELKĄ

 

MKKSI - System elementów jednościennych przeznaczony do pracy w nadciśnieniu z kotłami kondensacyjnymi. Każdy element wyposażony jest w tym przypadku w kielich z uszczelką. System musi zachowywać szczelność, ponieważ kocioł "wyrzuca" spaliny pod pewnym ciśnieniem. Kominy jednościenne MKKSI MK stosowane są najczęściej jako wkłady spalinowe instalowane w istniejących kominach w celu przystosowania ich do wymogów nowoczesnych kotłów kondensacyjnych. W układzie tym spaliny wyrzucane są ponad dach poprzez rurę spalinową wpuszczoną da szachtu. Pobór powietrza następuje przez przestrzeń pomiędzy rurą spalinową a szachtem. Rozwiązanie znajduje zastosowanie w starych szachtach, które nie były wcześniej używane jako spalinowe / dymowe lub w przypadku nowego budownictwa jako wkład instalowanych w systemie kominowym z bloczków (stosujemy wyłączenie bloczki wentylacyjne i w nich instalujemy rurę jednościenną MKKSI. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami, pozwala również na oszczędność bez utraty jakości. Należy pamiętać, że rura jednościenna MKKSI wykonana jest ze stali kwasoodpornej (nie ze stali nierdzewnej np. 1.4301 lub 1.4509 oraz inne) i jej żywotność jest znacznie wyższa. Gwarancja na elementy systemu wynosi 25 lat. 

 

 

SYSTEM DWUŚCIENNY MKPSI  Z USZCZELKĄ

 

MKPSI - System dwuścienny koncentryczny jest systemem powietrzno - spalinowym i pozwala na usuwanie spalin z jednoczesnym poborem powietrza do kotła. Rura wewnętrzna odpowiada za przepływ spalin zaś przestrzeń pomiędzy rurą wewnętrzną, zewnętrzną jest kanałem dla świeżego powietrza pobierane z zewnątrz. System koncentryczny może stanowić cały komin lub tylko przyłącze do szachtu, gdzie zainstalowany jest system jednościenny. System może być powadzony w budynku, jako komin boczny przez ścianę, jako przyłącze do szachtu lub przyłącze do komina zewnętrznego izolowanego. Każdy element ma zainstalowaną uszczelkę w kielichu rury spalinowej (uszczelka jest standardowym wyposażeniem i zawsze wliczona jest w cenę). Tak samo, jak w przypadku elementów MKKSI rura spalinowa wykonana jest ze stali kwasoodpornej, ponieważ ma bezpośredni kontakt z kwasami. Rara zewnętrzna ma kontakt wyłącznie z powietrzem i jest wykonana ze stali nierdzewnej. Na rurze zewnętrznej znajduje się kielich z przetłoczeniem pod uszczelkę, montaż uszczelki w tym miejscu nie jest wymagany w przypadku typowego montażu, ale można ją dokupić w sytuacji, gdy istnieje rysunku dostania się wody lub innych płynnych zanieczyszczeń do wnętrza przewodu powietrznego. System występuje również w wersji do peletu lub kominków gazowych. Standardowe średnice to 60/100, 80/125, 100/150 i 110/160. Na potrzeby kominów zbiorczych lub indywidualnego zapotrzebowania może być wykonany w większych średnicach. 

 

 

SYSTEM DWUŚCIENNY IZOLOWANY MKD Standard, MKD Premium, 30MKDZ, MKDZ

 

System elementów kominowych z 30 mm warstwą izolującą. Służy do odprowadzania produktów spalania z kotłów opalanych olejem, gazem i drewnem (MKD Standard) oraz olejem, gazem, drewnem oraz peletem (MKD Premium). Do paliw stałych takich jak węgiel czy ekogroszek stosujemy wykonanie 30MKDZ, MKDZ o podwyższonej wytrzymałości. Wszystkie systemy przeznaczone są do pracy na sucho w podciśnieniu. Rura wewnętrzna wykonana jest zawsze ze stali kwasoodpornej - gat. 1.4521 0,5 mm w systemie MKD Standard, gat. 1.4404 0,6 mm w systemie MKD Premium oraz gat. 1.4404 0,8 mm / 1,0 mm w systemie 30MKDZ i MKDZ. Izolacja termiczna w systemach MKD Standard i MKD Premium wykonana jest z wełny mineralnej o grubości 30 mm i gęstości dochodzącej do 135 kg/m. Izolacja w systemie 30MKDZ / MKDZ wykonana jest z wełny ceramicznej, co dodatkowo zwiększa wytrzymałość w niekorzystnych warunkach oraz zapewnia jeszcze lepsze właściwości izolujące. Dodatkowo system MKDZ ma zwiększoną grubość izolacji do 60 mm, ale to wykonanie jest rzadko stosowane w naszych warunkach klimatycznych.  

 

 

SYSTEM DWUŚCIENNY IZOLOWANY MKKD Z USZCZELKĄ

MKKD MK Żary

 

System dwuścienny izolowany przeznaczony do pracy w nadciśnieniu. System instalowany jest na zewnętrznej ścianie budynku. Głównie stosowany do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych. Może pracować w temperaturze do 120° lub 200° w zależności od zastosowanych uszczelek (EPDM lub silikonowych). Rura wewnętrzna systemu wykonana jest z blachy kwasoodpornej 1.4521 0,5 mm (MKKD Standard) oraz 1.4404 0,6 mm (MKKD Premium). Izolacja wykonana jest z prasowanej wełny mineralnej o grubości 30 mm i gęstości do 135 kg/m2. Warstwa zewnętrzna wykonana jest blachy nierdzewnej gat. 1.4301 lub 1.4509. System występuje również w wersji malowanej proszkowo. System odznacza się 25-letnią gwarancją. 

 

SYSTEM DWUŚCIENNY IZOLOWANY DO WENTYLACJI MKD AIR (OCYNKOWANY)

Kominy wentylacja ocynk montaż żary lubsko MK Żary

Nowością w ofercie jest ekonomiczny system zewnętrzny wykonany z blachy ocynkowanej z 30 mm warstwą izolująca. Wykorzystane materiały to stal ocynkowana o grubości 0,5 mm. Izolacja wykonana jest z wełny mineralnej. System przeznaczony jest do pracy w podciśnieniu wyłącznie do wentylacji. Aktualne przepisy wymagają stosowania przewodów wentylacyjnych wykonanych z materiałów niepalnych i do tego celu został stworzony odpowiedni system - MKD AIR. Zaletą systemu jest niska cena raz pełna zgodność z przepisami potwierdzona deklaracją CE. Gwarancja wynosi 2 lata. 

 

 

Od 2018 MK prowadzi magazyn informacyjny, w którym znajdą Państwo przydatne informacje z branży. Zapraszamy do zapoznania z nr 1/2018: 

Magazyn informacyjny o kominach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl